The Dwarrow Scholar i „The Annals of The Dwarves”

Są tacy miłośnicy twórczości Profesora, którzy całą swoją pasję koncentrują na pojedynczych aspektach Śródziemia. Tak jest właśnie z fanem znanym pod pseudonimem The Dwarrow Scholar, który upodobał sobie krasnoludy. Założył stronę The Dwarrow Scholar poświęconą wszystkiemu co krasnoludzkie, a przede wszystkim zawierającą bardzo bogate zasoby o językach Khazdul i Neo-Khazdul – inspirację do nauki dały mu materiały Davida Salo do gry fabularnej Śródziemie (Middle-earth Role Playing, MERP) jeszcze przed filmami Jacksona. Do tego na stronie znajdują się opisy historii, kultury i inne materiały np. poradnik pomagający odgrywać rolę krasnoluda w grze The Lord of the Rings Online.

Na początku czerwca na jego stronie ukazała się licząca 153 strony publikacja The Annals of The Dwarves (Annały Krasnoludów), opisująca 12 000 lat historii krasnoludów. Praca, oprócz na tekstach Tolkiena, bazuje też na informacjach zawartych w grze The Lord of the Rings Online i ICE MERP. Trzeba więc potraktować w dużej mierze jako fanfik, ale dla miłośnicy Khazdulu i Neo-Khazdulu powinni być zadowoleni. Ilustracje wykonała Linda Nordberg.

Całe Annals of The Dwarves (po angielsku) możecie pobrać stąd.

Źródło: http://www.dwarrowscholar.com
http://middleearthnews.com/2016/06/01/download-the-annals-of-the-dwarves-now-for-free/
http://middleearthnews.com/2016/05/27/exclusive-interview-the-dwarrow-scholar

Jedna uwaga do wpisu “The Dwarrow Scholar i „The Annals of The Dwarves”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.